תמיכה כלכלית לרגישים לגלוטן

 

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק,
לפיה אנשים הרגישים לגלוטן יזכו לתמיכה כלכלית. מה כלול בהצעה והיכן עומדים הדברים?

 

לאחר מאבק ממושך, וחרף התנגדותם של נציגי משרד התמ"ת, המשפטים והאוצר, אושרה לקריאה ראשונה הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (קדימה) שנועדה להקל על אנשים הרגישים לגלוטן ומשפחותיהם.

בישראל חיים כיום מעל 30,000 ילדים ובוגרים המאובחנים כרגישים לגלוטן (צליאק). לפי הערכות המומחים, בשל הקושי הקיים באבחון התופעה, מספר האנשים הזכאים לתמיכה בפועל הוא גדול הרבה יותר. במציאות הנוכחית נאלצים אנשים אלו להוציא מאות שקלים מדי חודש על מזון ייחודי, המותאם לצרכיהם ובדרך כלל יקר מהרגיל. במשפחות בהן מאובחן יותר מאדם אחד הרגיש לגלוטן, קניית המזון עשוייה להפוך לנטל כבד. בניגוד למקובל במקומות רבים אחרים בעולם (אירלנד, ניו זילנד, איטליה, קנדה, בריטניה וארצות הברית), בהם מעוגנות בחוק הטבות בדמות הקלות מס, סבסוד מוצרים, קצבאות והחזרים כספיים, בישראל נאלצת קהילת הצליאק להסתפק בסבסוד קמח נטול גלוטן בלבד.
הצעת החוק של ח"כ שטרית, שגובשה בהשתתפות עמותת הצליאק, כוללת החזר הוצאות של עד 500 שקלים בגין קנייה של מזון ייחודי, ובנוסף, סבסוד לחם ללא גלוטן על ידי המדינה והשוואת מחירו למחיר לחם אחיד. ההצעה המטיבה עם האנשים אינה מקפחת גם את בעלי העסקים המוכרים או משווקים מוצרי מזון ללא גלוטן והיא כוללת הטבות מס הנוגעות לעסק.
במחצית השנייה של שנת 2012 אושרה הצעת החוק לקריאה ראשונה, וכעת היא עתידה לעבור למליאת הכנסת להמשך חקיקה.