לא על הגלוטן לבדו

 

בשנים האחרונות תפסה תאוצה הדיאטה נטולת הגלוטן והיא מתאימה גם לאנשים שאינם רגישים לגלוטן, אך רוצים לשמור על בריאות טובה לאורך זמן.
מה יתרונותיה ואיך ניתן ליישם אותה?

 

אפשר למצוא אותו בלחמים ובמאפים, בפסטה, בעוגות ובעוגיות, וגם ברוטב סויה, בבירה ובנקניקיות. למעשה, ניתן למצוא את הגלוטן בכל מה שעשוי להכיל פירורי לחם או קמח, לרבות מרקים ורטבים לסלט. יש לו תכונות מיוחדות והשפעה לא קטנה על מערכת העיכול שלנו.

אז מהו גלוטן?

גְלוּטֵן (Gluten; בעברית דִּבְקָן ) הוא חלבון המצוי בצומח, בכל אחד מחמשת מיני הדגן: שעורה, חיטה, כוסמין, שיבולת שועל ושיפון. הגלוטן, כשמו כן הוא, דביק (Glue= דבק), אינו מסיס במים ומורכב מארבעה חלבונים. קבוצות החלבונים העיקריות הן הגליאדינים והגלוטנינים המתחברים ויוצרים שרשרת ארוכה וספירלית. השרשראות יוצרות רשת סיבים דקים ואלסטיים, שהיא רשת גלוטן, בעלת יכולת מתיחה והתכווצות. מאחר והגלוטן אינו מתמוסס במים הוא מאפשר "הדבקה" של מרכיבי הקמח יחד והפיכתם לבצק, והוא גם זה האחראי על תפיחתו.
אנשים הסובלים מצליאק (או "כרסת" בעברית) רגישים ביותר להשפעותיו וכשהם נחשפים אליו, אפילו בכמות מזערית, הם מפתחים תהליך דלקתי הגורם לפגיעה במעי ולשלל תגובות ותסמינים – מכאבי בטן ובעיות קיבה עד לתופעות התנהגותיות שליליות וקושי בתפקוד היומיומי.

לאכול בלי להרגיש עם

בשנים האחרונות, לאור העלייה במודעות לצליאק והגידול הניכר במספר המאובחנים כסובלים ממנה, התפתח שוק אדיר של תחליפי מזון נטולי גלוטן, המציע מגוון רחב וזמין של מוצרים – החל בפסטות ולחמים, דרך עוגות ועוגיות וכלה בחטיפים ודגני בוקר.
במקביל ולנוכח ההיצע הרחב, תפסה תאוצה הדיאטה נטולת הגלוטן, והצטרפה לדיאטות מוכרות אחרות שבמקורן היו מיועדות להתמודדות עם מצבים רפואיים שונים ובהמשך אומצו על ידי הקהל הרחב, כמו דיאטת אטקינס הנודעת.
תפריט ללא גלוטן כולל בשר, עוף, דגים, מוצרי חלב, ירקות ופירות. את הלחם ממירים בפריכיות ואת הפסטה באורז, קינואה, תפוחי אדמה ותירס, או לחילופין, במבחר רחב של מוצרים נטולי גלוטן. במילים אחרות, הדיאטה נחשבת למאוזנת, בהיותה כוללת את כל קבוצות המזון, ולכן אינה גורמת לחסכים תזונתיים
רבים מהאנשים שבחרו לוותר על הגלוטן, או לפחות לצמצם את נוכחותם בתפריט הקבוע שלהם, מדווחים על ירידה של הנפיחות בבטן ושל הגזים הנלווים, על הפחתה במשקל, על היעדר תחושה של עייפות וכבדות ועל חיוניות ושיפור בתחושה הכללית.