מזון נטול גלוטן – חיים נטולי דאגות

 

המודעות לתופעת הצליאק, לתסמיניה ולהשלכותיה גברה בשנים האחרונות בקהילת הרופאים ובקרב הציבור כולו.
כפועל יוצא וכמענה לביקושים הגוברים, תעשייה שלמה של ייצור ושיווק מזון נטול גלוטן החלה לשגשג, ושיפרה את איכות חייהם של האנשים הרגישים לגלוטן ללא היכר.

 

נכון להיום, הטיפול היחיד הרלוונטי עבור הצליאק הוא מניעה מוחלטת מגלוטן. מאחר והגלוטן נמצא כמעט בכל מקום, ויש לו חלק משמעותי בכל תפריט ממוצע, לעיתים, זוהי גזירה קשה והתמודדות לא פשוטה, במיוחד עבור ילדים. ההימנעות מגלוטן הופכת מורכבת עוד יותר כאשר נאלצים לאכול מחוץ לבית והאפשרויות מצטמצמות באופן קיצוני.

הידע שנצבר וההתפתחויות שחלו בשנים האחרונות בתחום טכנולוגיית המזון הביאו לכך שכיום ניתן למצוא ערב רב של מוצרי מזון, לרבות מיני לחמים ומאפים, שעד לאחרונה היו בבחינת "חלום רחוק" של קהילת הצליאק. לקמח המיוחד וללחמים נטולי הגלוטן הצטרפו מוצרים כמו קוסקוס, פסטות, פיצות, עוגות, דגני בוקר, ממתקים וחטיפים נטולי גלוטן ועוד רבים אחרים.
האנשים הרגישים לגלוטן נהנים היום ממגוון רחב של מוצרים ומזמינות גבוהה שלהם בנקודות הפצה רבות. אם בעבר ניתן היה להשיג את המוצרים רק במספר חנויות טבע, כיום הגישה אליהם נוחה הרבה יותר וניתן להזמינם דרך אתרי אינטרנט ייעודיים המשווקים מוצרי מזון נטול גלוטן, ברשתות השיווק המקדישות להם אזור מיוחד בחנויות ואפילו במאפיות שמוצריהן נטולי גלוטן.

ומה בחוץ?

שוק הצרכנים שגדל בהתמדה כבר לא חייב לצאת מהבית עם צידנית. אמנם בעולם הנושא מפותח יותר, אבל גם בארץ מציעות, לאחרונה, עוד ועוד מסעדות תפריטים מיוחדים עם מנות המותאמות לקהילת הצליאק. בחלקן ניתן ליהנות אפילו מבירה נטולת גלוטן.
אלה המרחיקים לחו"ל יכולים לנצל את שירותיהן של חברות התעופה שהשכילו לייעד תפריטים מיוחדים (אותם נדרש להזמין מראש, בדומה להזמנת המנות הצמחוניות). באשר למסעדות בחו"ל, מומלץ לשאת בארנק את "כרטיס המסעדות" המוצע באתר www.celiactravel.com ובו כתובים בקצרה, בשפת המקום, פרטים על תופעת הצליאק והסבר על המזונות האסורים.

ומה עם סבסוד המוצרים?

נכון להיום בישראל מסובסד קמח ללא גלוטן בלבד. במחצית השנייה של שנת 2012 אושרה לקריאה ראשונה הצעת חוק לתמיכה בצליאק ובמשווקי מוצרי מזון ללא גלוטן, באמצעות סבסוד לחם ללא גלוטן, החזר הוצאות והטבת מס. ההצעה עתידה לעבור למליאת הכנסת להמשך חקיקה. לכשתעבור, אין ספק שיהיה זה צעד משמעותי נוסף בשיפור איכות חייהם של אנשים הרגישים לגלוטן.